Logo Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu

Herb Powiatu Łowickiego


POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ŁOWICZU

INFORMUJE

O MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA

Z BEZPŁATNEGO PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO

DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU ŁOWICKIEGO,

CZUJĄCYCH DYSKOMFORT W ZWIĄZKU Z CODZIENNYM FUNKCJONOWANIEM

W SYTUACJI TRWAJĄCEJ PANDEMII COVID-19

Ikona słuchawki telefonicznej

793 816 161

(0-46) 837 03 44

Ikona komunikatora internetowego messenger

Psycholog PCPR Łowicz Katarzyna Sieradzińska-Pyrek

Ikona adres siedziby

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu

ul. Podrzeczna 30

99-400 Łowicz

Ikona poczty email

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor PCPR w Łowiczu

Marcin Pluta

Starosta Powiatu Łowickiego

Marcin Kosiorek

 

Banner Program Rodzina 500+Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że od dnia 1 lutego 2021 r. będzie można składać przez Internet wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+, na okres świadczeniowy 2021/2022.
Wnioski w formie tradycyjnej (papierowej) będzie można składać w siedzibie Ośrodka dopiero od dnia 1 kwietnia br.
Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w kraju i związane z nią ograniczenia, zachęcamy wszystkich, którzy posiadają bankowość elektroniczną, profil zaufany lub podpis elektroniczny do złożenia wniosku za pośrednictwem Internetu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi udostępnionymi przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej:

Obraz kartki z kalendarzaGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że na podstawie zarządzenia Kierownika GOPS z dnia 8 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia dodatkowego dnia wolnego od pracy, ww. placówka OPS w dniu 24 grudnia br. będzie nieczynna.

Jednocześnie informujemy wszystkich mieszkańców otrzymujących comiesięcznie świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego, że wypłata ww. świadczeń za grudzień, nastąpi w dniu 21 grudnia br.

 

Na zdjęciu przystrojona choinkaZ uwagi na to, że 25 dzień miesiąca, na który zaplanowana jest wypłata świadczeń, przypada w dzień Bożego Narodzenia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że dziś, tj. 18 grudnia br. zostaną wypłacone świadczenia wychowawcze należne za bieżący miesiąc, natomiast wypłata świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego nastąpi już w najbliższy poniedziałek, tj. 21 grudnia br.

Już dziś wszystkim mieszkańcom naszej gminy składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

Autorem grafiki jest pl.freepik.com

Logo programu Wszystkich mieszkańców Gminy Kocierzew Południowy, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli jeszcze złożyć wniosku o przyznanie świadczenia "Dobry Start" informujemy, że ostateczny termin do złożenia wniosku o przyznanie świadczenia przypada na dzień 30 listopada br.

Wniosek można złożyć osobiście w siedzibie GOPS Kocierzew Południowy w godzinach 8:00 - 16:00 lub przez internet (bankowość elektroniczna, Emp@tia) do godziny 23:59.

Wnioski, które zostaną złożone od dnia 1 grudnia br. zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

 

Poniżej prezentujemy krótkie animowane filmy adresowane do uczniów szkół podstawowych z uwzględnieniem grup wiekowych, przygotowane przez Agencję Reklamową RADNA Sp. z o. o., w ramach zleconej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać".

Celem Kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie.

Film edukacyjny dla dzieci z klas I-III

Drodzy Seniorzy!

Jeżeli w dobie koronawirusa doskwiera Wam samotność, informujemy, że Klub Senior+ w Boczkach Chełmońskich ponownie jest już dla Was dostępny.
Co prawda, ze względu na obecną sytuacje epidemiczną, na razie nie planujemy organizować spotkań w większym gronie, to w każdy wtorek oraz czwartek możecie spędzić miło czas przy kawce lub herbatce, jednocześnie grając w warcaby, szachy, gry karciane lub inne gry planszowe, lub oglądając film czy spektakl teatralny w Klubie.