Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że od 1 sierpnia 2019 r. w siedzibie Ośrodka, w godzinach 7:00-15:00, będą przyjmowane wnioski papierowe o ustalenie prawa do:

  • świadczenia wychowawczego,
  • zasiłków rodzinnych oraz dodatków do zasiłków rodzinnych,
  • specjalnego zasiłku opiekuńczego,
  • świadczeń z funduszu alimentacyjnego,
  • świadczeń z programu „Dobry Start”

W przypadku ustalania prawa do świadczeń uzależnionych od dochodu, tj. zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, do wniosku należy dołączyć nakazy płatnicze za 2018 r. lub zaświadczenia z właściwego urzędu gminy, w którym znajduje się gospodarstwo rolne, potwierdzające powierzchnię przeliczeniową gospodarstwa rolnego w 2018 r., a także inne dokumenty poświadczające uzyskanie dochodów nieopodatkowanych w 2018 r. (np.: zaświadczenie z KRUS o wysokości pobranego zasiłku chorobowego, itp.).

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy:

  • Marek Siejka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 46 839 40 44
  • Michał Dobrzyński, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 46 839 40 44 lub 506 929 788

Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) oraz świadczeń z programu „Dobry start” (300+) przez Internet, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków elektronicznie, gdyż jest to najwygodniejsza forma złożenia wniosku, dzięki której unikniemy wizyty w Urzędzie oraz stania w kolejce w celu złożenia wniosku.