Na zdjęciu przystrojona choinkaZ uwagi na to, że 25 dzień miesiąca, na który zaplanowana jest wypłata świadczeń, przypada w dzień Bożego Narodzenia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że dziś, tj. 18 grudnia br. zostaną wypłacone świadczenia wychowawcze należne za bieżący miesiąc, natomiast wypłata świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego nastąpi już w najbliższy poniedziałek, tj. 21 grudnia br.

Już dziś wszystkim mieszkańcom naszej gminy składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

Autorem grafiki jest pl.freepik.com

Logo programu Wszystkich mieszkańców Gminy Kocierzew Południowy, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli jeszcze złożyć wniosku o przyznanie świadczenia "Dobry Start" informujemy, że ostateczny termin do złożenia wniosku o przyznanie świadczenia przypada na dzień 30 listopada br.

Wniosek można złożyć osobiście w siedzibie GOPS Kocierzew Południowy w godzinach 8:00 - 16:00 lub przez internet (bankowość elektroniczna, Emp@tia) do godziny 23:59.

Wnioski, które zostaną złożone od dnia 1 grudnia br. zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

 

Poniżej prezentujemy krótkie animowane filmy adresowane do uczniów szkół podstawowych z uwzględnieniem grup wiekowych, przygotowane przez Agencję Reklamową RADNA Sp. z o. o., w ramach zleconej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać".

Celem Kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie.

Film edukacyjny dla dzieci z klas I-III

Drodzy Seniorzy!

Jeżeli w dobie koronawirusa doskwiera Wam samotność, informujemy, że Klub Senior+ w Boczkach Chełmońskich ponownie jest już dla Was dostępny.
Co prawda, ze względu na obecną sytuacje epidemiczną, na razie nie planujemy organizować spotkań w większym gronie, to w każdy wtorek oraz czwartek możecie spędzić miło czas przy kawce lub herbatce, jednocześnie grając w warcaby, szachy, gry karciane lub inne gry planszowe, lub oglądając film czy spektakl teatralny w Klubie.

Logo Programu Senior+Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym, w związku z poleceniem Wojewody Łódzkiego informuje, że od dnia 29 października br. czasowo wstrzymana zostaje działalność Klubu Senior+.

Celem czasowego zawieszenia działalności Klubu Senior+ jest zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Polecenie wojewody podlega natychmiastowemu wykonaniu i obowiązuje do odwołania.

 

Obraz kartki z kalendarzaGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że na podstawie zarządzenia Kierownika GOPS z dnia 8 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia dodatkowego dnia wolnego od pracy, ww. placówka OPS w dniu 24 grudnia br. będzie nieczynna.

Jednocześnie informujemy wszystkich mieszkańców otrzymujących comiesięcznie świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego, że wypłata ww. świadczeń za grudzień, nastąpi w dniu 21 grudnia br.

 

W związku z obowiązującym stanem epidemii informujemy, że osoby starsze w wieku powyżej 70 roku życia, mogą zwrócić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym o pomoc w dostarczeniu artykułów podstawowej potrzeby, tj. leków, artykułów spożywczych oraz środków higieny osobistej.

Listę zakupów należy podać telefonicznie pracownikowi Ośrodka, natomiast zapłata za produkty nastąpi na podstawie paragonów przy odbiorze zakupów.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Kocierzew Południowy o wzajemne wsparcie, zwłaszcza w stosunku do osób w podeszłym wieku.

KONTAKT:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Kocierzewie Południowym
tel. 46 839 40 44